В Україні підуть у небуття інститути, технікуми та спеціалісти

Автор: dilovy · Дата: 24 Сентябрь 2009 · Пока нет комментариев

Уряд схвалив законопроект щодо введення нової системи підготовки кадрів у вузах.

Документ скасовує поняття «інститут» і «технікум» і запровадив трирівневу систему підготовки кадрів за освітніми програмами бакалавра, магістра та доктора філософії.

Згідно з документом, навчальними закладами, що надають вищу освіту, будуть університети, академії, коледжі та професійні коледжі.

При цьому університетом може називатися тільки той вуз, який налічує не менше 6 тис. студентів на денній формі навчання і проводить підготовку наукових кадрів не менше ніж з восьми наукових спеціальностей. Статус «академія» має на увазі наявність не менше 2 тис. студентів на денній формі навчання, «коледж» – не менше 1 тис. чоловік, а «професійний коледж» – не менше 500 студентів.

Документ представив міністр освіти і науки Іван Вакарчук. За його словами, законопроект покликаний прискорити інтеграцію української вищої освіти в європейський освітній простір відповідно до вимог Болонського процесу, до якого Україна приєдналася у 2005 році.

«Основна мета представлених змін – підвищення якості української освіти, її адаптація до європейських стандартів», – зазначив міністр.

Як відзначає, Міністерство освіти внесло в чинне законодавство таку кількість змін, що запропонований документ є фактично новий закон.

Як пояснив заступник директора департаменту вищої освіти Міносвіти Сергій Коровайченко, даним проектом закону скасовується поняття «спеціаліст», а отриманий раніше диплом з такою кваліфікацією можна обміняти на диплом магістра у відповідному вузі. «Ті, хто отримав диплом спеціаліста до 2009 року, будуть прирівняні до магістрів на ринку праці», – уточнив він.

За словами Коровайченка, після набуття чинності запропонованих змін зросте якість вищої освіти, проте скоротиться кількість університетів (зараз їх налічується 198.-ред).

«Ми також посилили вимоги до отримання акредитації вузом – таким чином, кожну випускову кафедру (підрозділ, який готує студентів до державної аттестаціі.-ред.) повинен очолювати доктор наук «, – відзначив він.

Джерело:  http://www.kommersant.ua/

Популярность: 3%

Рубрика: Українські новини · Запись имеет метки: , , , ,  Рекомендую прочитати:
Оформлення сторінки документа

Документи на паперових носіях укладають відповідно до ГОСТ 9327-60 на аркушах паперу форматом А-4 (297 х 210 мм) та А-5

Севастопольські школи зобов’язали викладати російською мовою

Севастопольська міськрада поставила за обов'язок місцевим школам вести викладання російською мовою. Про це повідомив депутат міської ради

Український Католицький Університет закликає публічно протистояти Табачнику

Ректорат Українського Католицького Університету звертається із закликом до освітянської громадськості України висловитися публічно про ситуацію, що склалася в

Доповідна записка

Довідково-інформаційні документи Доповідна записка - це документ, адресований керів­никові структурного підрозділу, установи, вищої організації, у якому викладається інформація про факти,

У Києві страйкують студенти державного вузу

Студенти молодших курсів Київського державного інституту прикладного мистецтва і дизайну імені Бойчука почали страйк проти дій керівництва навчального закладу. Акція протестуОставить комментарий или два