Студенти склали власний рейтинг ВНЗ України

Автор: dilovy · Дата: 20 Март 2009 · Есть 9 коммент.

Студентська рада Києва, що є добровільним об’єднанням органів студентського самоврядування всіх ВНЗ столиці провела спеціальне дослідження. Мета якого створити власний альтернативний рейтинг ВНЗ України.

Головним критерієм виступав не рівень професури, матеріально-технічний стан, а увага й повага університетів та інститутів до студента як до людини.  У цьому проекті акцент робили на наявність базових прав студента як споживача в системі освіти, ефективності й незалежності органів студентського самоврядування та демократичності студентських ЗМІ. Ці три критерії й визначали місце навчального закладу в перегонах престижу.

Усі вже давно звикли до провідних позицій найстарших навчальних закладів України, тобто до постійних перемог у таких рейтингах НаУКМА й Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Однак цього разу корифеїв обійшов приватний вуз, і ним став Університет економіки й права «КРОК», який і посів друге місце. НаУКМА та Київський національний університет імені Тараса Шевченка опинилися на третьому і четвертому місцях відповідно.

Відразу після щільної трійки розташувалась Українська академія бізнесу та підприємництва. КПІ отримав шосту позицію, а відомий на весь світ, чи принаймні на весь СНД Національний медичний університет імені А. А. Богомольця – тільки дев’ятий, після Національного університету біоресурсів і природокористування України та Європейського університету. Замикає топ-10 Академія муніципального управління.

Перше місце не дісталося нікому!

Як повідомлялося, 2008 року ЮНЕСКО назвало 200 найкращих університетів України.

За допомогою визнаної в світі методики рейтингування експерти ЮНЕСКО оцінили науково-педагогічний потенціал, якість підготовки студентів, міжнародну діяльність і визнання українських ВНЗ за кордоном за станом на кінець 2007 року.

Рейтинг очолив Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» (НТУУ «КПІ»). На друге місце опустився лідер рейтингу 2006 року Київський національний університет імені Тараса Шевченка. З одинадцятого на третє місце піднявся Національний медичний університет ім. Олександра Богомольця. Далі йдуть
Національний університет «Києво-Могилянська академія», Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Національний аграрний університет, Національна юридична академія імені Ярослава Мудрого, Національний лісотехнічний університет України. Замикає десятку лідерів рейтингу Донецький національний університет.

Між тим, 2008 року відповідно до рішення Державної акредитаційної комісії було анульовано ліцензії та припинено освітню діяльність 37 ВНЗ України.

Зокрема, ліценції втратили такі вищі навчальні заклади:

1. Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна»: Кременчуцька філія, Херсонська філія, Миколаївський міжрегіональний інститут розвитку людини, Сумський гуманітарний інститут, Броварська філія, Васильківська філія, Полтавський інститут економіки і права, Карпатський інститут підприємництва (м. Хуст), Вінницький соціально-економічний інститут, Рівненський інститут, Дніпропетровська філія, Запорізька філія.
2. Галицький інститут (у формі товариства з обмеженою відповідальністю).
3. Державна академія статистики, обліку та аудиту Держкомстату України (Дніпропетровська філія).
4. Державна академія статистики, обліку та аудиту Держкомстату України (Чернівецька філія).
5. Донбаська державна машинобудівна академія (НКЦ у м. Макіївка) та багато інших.

За матеріалами rate1.com.ua, Освiтнiй портал

Популярность: 3%

Рубрика: Українські новини · Запись имеет метки: , ,  Рекомендую прочитати:
В Україні підуть у небуття інститути, технікуми та спеціалісти

Уряд схвалив законопроект щодо введення нової системи підготовки кадрів у вузах. Документ скасовує поняття "інститут" і "технікум" і

Севастопольські школи зобов’язали викладати російською мовою

Севастопольська міськрада поставила за обов'язок місцевим школам вести викладання російською мовою. Про це повідомив депутат міської ради

У Києві страйкують студенти державного вузу

Студенти молодших курсів Київського державного інституту прикладного мистецтва і дизайну імені Бойчука почали страйк проти дій керівництва навчального закладу. Акція протесту

Автобіографія

Документація з кадрово-контрактових питань Автобіографія — це документ, у якому особа, що скла­дає його, подає опис свого життя та діяльності в

Розпорядження

Розпорядчі документи Розпорядження — це документ, який видається посадо­вими особами, державними органами, установами, під­приємствами в межах їх компетенції й має обов'язкову

Комментарии

 1. Интересный материал, спасибо!

 2. Подписался на rss

 3. A chto dlya vas vash blog? Vi proffesional’niy blogger ili eto prosto dlya dushi?

 4. В древности люди учились для того, чтобы совершенствовать себя. Нынче учатся для того, чтобы удивить других.

 5. Да таков наш современный мир и боюсь с этим ни чего невозможно поделать:)

 6. dilovy:

  Matis, вы хотите сказать, что люди учатся в своем большинстве что-бы похвастаться своим статусом? Ну про всех сказать так нельзя. Я например учусь чтобы быть дипломированым спецом, а не просто самоучкой….

 7. dilovy:

  Apparmachiere, для меня этот блог – это саморазвитие (вместе с вами я тоже развиваюсь и познаю новое), и вместе с тем этот блог не единственный у меня….

 8. dilovy:

  Спасибо!

 9. dilovy:

  Пожалуйста! Всегда рад помочь!Оставить комментарий или два