Працевлаштування в Україні: огляд ситуації

Автор: dilovy · Дата: 20 Март 2009 · Пока нет комментариев

090316163810_th У лютому центри зайнятості по всій Україні зареєстрували 103 тисячі нових безробітних, що, за даними Державної служби зайнятості, на третину менше показників січня.

Усього ж статус непрацевлаштованих станом на 1 березня в Україні вже мають 1,03 мільйона громадян, пише «Дело«.

У свою чергу керівництво Федерації профспілок стверджує, що реальна кількість безробітних в Україні в 1,5 рази вища. За його даними, зараз у країні непрацевлаштовані 1,5 мільйона осіб, тоді як за даними Держслужби зайнятості – близько 1 мільйона.

Профспілковий лідер також нагадує, що багато людей на сьогодні відправлено у відпустки за свій рахунок. До того ж багато хто просто не реєструються в центрах зайнятості.

У свою чергу, директор Держслужби зайнятості Володимир Галицький уточнює, що високий рівень звернень до служб зайнятості зараз фіксується в Полтавській, Вінницькій, Харківській, Дніпропетровській і Донецькій областях.

081128135620_thСеред тих, хто шукає роботу, тільки половина – безробітні, решта претендентів або бояться, що їх звільнять і шукають додатковий варіант, або хочуть поміняти місце роботи. Про це йдеться в опитуванні, представленому компанією Headhunter.

За даними рекрутерів, з 51% безробітних, які відправляють свої резюме на сайт, 39% не працюють, 12% працюють останні дні на своєму робочому місці.

20% з тих, хто зараз активні на ринку праці, на даний момент працюють, але бояться втратити роботу, оскільки в компанії ходять чутки про звільнення. 29% опитаних – працюють, але хотіли б змінити місце роботи.

Результати опитування показують, що побоювання співробітників про можливе звільнення часто перебільшені. Так, 46% претендентів вважають, що в їх компаніях можливі скорочення і лише 20% рекрутерів говорять про майбутні звільнення.

Опитування було проведено в лютому серед 3484 осіб.

Як повідомлялося в дослідженні компанії Ernst&Yang, п’ята частина українських компаній вдалися до скорочення персоналу в січні-лютому, більше половини компаній не змінила кадровий склад, а 12% продовжували набирати нових співробітників або планували збільшити штат.

За два місяці 2009 року тільки 3% компаній ухвалили рішення знизити зарплати, в той час, як 29% підвищили оклади своїх співробітників.

Державна служба зайнятості констатує деяку стабілізацію на ринку праці: в кінці січня поточного року зростання числа безробітних і скорочення кількості вакансій припинилися. Так, в січні в центри звернулося 157,5 тис. осіб, що на 129,3 тис. безробітних менше, ніж в грудні 2008 року. У лютому число звернень склало 103 тис., для порівняння в лютому 2008-го – 131,4 тис. осіб.

Популярность: 3%

Рубрика: Українські новини · Запись имеет метки: ,  Рекомендую прочитати:
Доповідна записка

Довідково-інформаційні документи Доповідна записка - це документ, адресований керів­никові структурного підрозділу, установи, вищої організації, у якому викладається інформація про факти,

Пояснювальна записка

Довідково-інформаційні документи Пояснювальна записка — це документ, в якому: - особа викладає причини якихось подій, фактів, допущених нею порушень (укладається

Довідка

Довідково-інформаційні документи Довідка — це документ, який містить опис та підтвер­дження юридичних та біографічних фактів і подій, пов'язаних з діяльністю

Студенты и кризис! Всякую проблему можно решить!

К вопросу о студентах и кризисе можна подойти философски. Т.е. кризис может быть вовсе не помехой, а как-бы некоторым стимулом

Договір

Спеціалізована документація Договір — це документ, який засвідчує угоду двох або більше юридичних чи фізичних осіб про встановлення, зміну абоОставить комментарий или два